Ansys Sizing Mesh

Ansys Sizing Mesh

Ansys Sizing Mesh

Merhaba arkadaşlar ansys’te sizing metodu ile parçanın deformasyona uğruyan bölgesi veya bölgelerine özel mesh atacağız;

Ansys programını açtıktan sonra;

 

1-Yan taraftaki analiz bölümünden static structural’ı analiz bölümüne sürükledikten sonra;

 

2- Geomeriye çift tıklayıp analizimizi yapacağımız birimleri ve geometriyi import edip açılan sayfayı kapatıp tekrar analiz ana ekranımıza geliyoruz.

3- Analiz ana sayfasına geldikten sonra model kutucuğuna çift tıklayarak mesh ve analiz kuvveti olsun sabitlerimiz olsun düzenleyeceğimiz bölüme geliyoruz.

4- Açılan mühendislik bölümünde proje alanında mesh’e sağ tıklayıp Generate Mesh dersek program kendi içinde tanımlı gelen mesh ayarları ile bir mesh atar. Fakat biz Mesh Control bölümünden Sizing ile mesh atacağız.

5- Açılan Sizing menüsünden Sarı ile işaretlenen Geometri bölümünden deformasyona uğruyan parçanın bölümlerini seçip uygula dedikten sonra;


Element Size bölümündeki DEFAULT yazan bölüme istediğimiz mesh aralığını yazıyoruz ben 1 mm yazdım. Daha sonra tekrar Generate Mesh butonuna tıkladıktan sonra mesh atma işlemimiz bitmiş oluyor. Mesh atılmış parçamız aşağıdaki resimdeki gibidir.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.